Ważne kwestie tyczące makijażu

Wybór koloru podkładu.

https://www.makijaz.info.pl/dieta-wima-hofa-na-czym-polega-i-jak-ja-stosowac/

Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, zatem każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy wszelako już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują defekty naszej skóry.

Makijaż brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Miast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ów typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to chociażby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak nieco czasu na te szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę lub cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kontur i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Trudno powiedzieć, która z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *